Nieuws

’Huis met slecht energielabel aantrekkelijk voor koper’

Voor kopers is een woning met een slecht energielabel aantrekkelijker geworden. Dankzij nieuwe regels mogen zij meer geld lenen als zij zo’n huis met een label E, F of G kopen en verduurzamen, stelt verzekeraar ASR.

’Huis met slecht energielabel aantrekkelijk voor koper’

„Ook starters hoeven zich echt niet te beperken tot een A-label”, benadrukt directeur Matthijs Hofstede van ASR Hypotheken. „Heb je een woning op het oog met een minder goed energielabel? Ga naar een onafhankelijk financieel adviseur en laat die voor je uitrekenen wat er aan financiering en subsidie mogelijk is om deze woning te verduurzamen.”

Energiezuiniger

Door geld te lenen voor isolatie, zonnepanelen of een warmtepomp kan een huis energiezuiniger worden. Zo’n investering verdient zich vaak terug door een lagere energienota, beter energielabel en hogere woningwaarde.

Maar Hofstede ziet nog wel een aarzeling bij woningkopers om daarvoor te lenen. „Toch blijkt uit onze eigen cijfers dat klanten die extra leenden voor energiebesparende maatregelen, er vorig jaar gemiddeld anderhalf energielabel op vooruit gingen”, legt hij uit. „Van de klanten die geld leenden voor verduurzaming sprak 83% dit bedrag binnen één jaar aan. Zij investeerden gemiddeld €8262 in verduurzamingsmaatregelen.”

Meer posts

Ook ABN AMRO beperkt mogelijkheden voor aflossingsvrije hypotheek
ABN AMRO gaat de mogelijkheden beperken om een aflossingsvrije hypotheek af te sluiten. Vanaf 1 juni mag met een aflossingsvrije hypotheek maximaal 30 procent van de woningwaarde worden gefinancierd. Rabobank en ASN Bank kondigden recent al vergelijkbare maatregelen aan.
Lees meer
Hypotheekrente stijgt door voortdurende oorlog in Midden-Oosten
De hypotheekrente is afgelopen week gestegen. Verschillende aanbieders, waaronder ABN AMRO en Florius, schroeven de rente komende week verder op, meldt hypotheekadviseur Van Bruggen. Dat heeft te maken met de oorlog in het Midden-Oosten.
Lees meer
Hypotheekrente daalt al wekenlang zachtjes, vooral bij looptijd van tien jaar
De rente op verschillende hypotheken is langzaamaan gedaald sinds het begin van het jaar. Een lagere rente betekent dat er meer geld overblijft om aan het huis zelf te besteden.
Lees meer
Doorsnee huishouden komt ruim 100.000 euro tekort voor koopwoning
Huishoudens komen gemiddeld meer dan 100.000 euro tekort bij de koop van een woning. Steeds meer mensen kunnen dan ook geen huis kopen. Inmiddels is er een inkomen van bijna twee keer modaal nodig.
Lees meer

Met ons in gesprek?