Nieuws

Huizen 11% duurder dan vorig jaar, maar tempo van stijging neemt licht af

De prijzen van bestaande koopwoningen blijven in hoog tempo stijgen, al gaat het een fractie minder hard dan eerder dit jaar. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek.

Huizen 11% duurder dan vorig jaar, maar tempo van stijging neemt licht af

In augustus 2024 waren de prijzen van bestaande koopwoningen gemiddeld 11,2% hoger dan een jaar geleden. Dat is de grootste stijging in twee jaar. De gemiddelde huizenprijs kwam uit op €466.207.

Ten opzichte van juli kwam er 1,1% bovenop de huizenprijzen. Daarmee is de snelheid van de huizenprijsstijging heel licht afgenomen. Dat kan echter ook met seizoensinvloeden te maken hebben. In juli rapporteerde het CBS een maand-op-maand-stijging van 1,4%. Een maand eerder was het 1,3%.

Trend

De prijzen van bestaande koopwoningen bereikten in juli 2022 een piek. Daarna sloeg de trend om en sinds juli vorig jaar stijgen de prijzen weer. Nu zijn de huizenprijzen zelfs al weer 5,7% hoger dan de piek in 2022.

Het Kadaster telde 17.915 woningtransacties. Dat is ruim 12% meer dan een jaar eerder. In de eerste acht maanden van 2024 zijn 128 908 woningen verkocht, ruim 11% meer dan een jaar eerder.

Het CBS baseert zich op cijfers van het Kadaster en loopt daarmee een maand of drie achter op de daadwerkelijke aankoop van woningen. Begin oktober publiceert makelaarsorganisatie NVM de actuele cijfers van aangesloten makelaars over het derde kwartaal.

Meer posts

Voor gemiddelde huurwoning is maandinkomen van 5.650 euro nodig
De huurprijzen in de vrije sector zijn in het tweede kwartaal gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat melden woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius. Ruim vier op de tien vrije sector huurwoningen kosten meer dan 2.000 euro per maand.
Lees meer
Grootste woningaanbod in ruim dertig jaar zet rem op huizenprijzen, bekijk hier de ontwikkeling in jouw regio
Het afgelopen kwartaal is een recordaantal woningen op de markt gekomen. Het overvloedige aanbod heeft gezorgd voor een verdere afkoeling van de prijsstijging van de huizen. In regio’s als Amsterdam en Zeeuws-Vlaanderen liggen de gemiddelde verkoopprijzen zelfs iets lager dan een jaar geleden.
Lees meer
Starters op de woningmarkt: zo maak je meer kans dan je denkt
Het jaar begon met fantastisch nieuws voor starters: jongeren zouden profiteren van de massale verkoop van huurwoningen. Maar een nieuwe analyse toont een scherpe tweedeling en stelt dat een starter met modaal inkomen de koopmarkt wel kan vergeten. Hoe zit het nou precies en hoe kun je als starter je zoektocht verbreden?
Lees meer
Woningmarkt koelt af door gestegen hypotheekrente
Na een sterke start van het jaar koelt de woningmarkt af door de gestegen hypotheekrente. ABN AMRO verwacht daarom dat de huizenprijzen dit jaar met 3 procent stijgen en volgend jaar met 4 procent.
Lees meer

Met ons in gesprek?