Nieuws

Huizenprijzen blijven oplopen

De huizenprijzen zijn in oktober met 0,7% gestegen ten opzichte van een maand eerder, meldt het CBS woensdag. Het is al de vijfde maand op rij dat de prijzen stijgen.

Huizenprijzen blijven oplopen

Door de aanhoudende stijging loopt ook het waardeverlies ten opzichte van een jaar geleden terug. De huizenprijs is nu nog maar 2,3% lager dan een jaar geleden. Voor een woning werd in oktober gemiddeld €424.521 betaald.

Verkopen

Het Kadaster registreerde in oktober 15 705 woningverkopen. Dat is bijna 6% meer dan een jaar eerder. In de eerste tien maanden zijn 147.590 woningen verkocht, ook bijna 6% minder dan in dezelfde periode van 2022.

De prijzen van bestaande koopwoningen bereikten in de financiële crisis in juni 2013 een dieptepunt. Daarna ging het omhoog tot augustus 2022. Het CBS noteerde die maand een gemiddelde koopprijs van liefst €446.263.

Doordat de cijfers van het CBS en Kadaster altijd een maand of drie achterlopen op de koopovereenkomst, werd het effect van de Oekraïneoorlog en de rentestijging pas met vertraging zichtbaar. In december 2022 was de gemiddelde koopprijs al teruggevallen naar €401.436.

Vergeleken met het dal in 2013 waren de prijzen in oktober 2023 nog 92% hoger.

Meer posts

Nederlanders sluiten meer nieuwe hypotheken af, oudere woningkopers lenen minder dan jongeren
Nederlanders sluiten meer nieuwe hypotheken af, oudere woningkopers lenen minder dan jongeren.
Lees meer
Chaos dreigt bij belastingdienst door renteaftrek hypotheekdata woningbezitters jarenlang niet bijgehouden
Chaos dreigt bij belastingdienst door renteaftrek hypotheekdata woningbezitters jarenlang niet bijgehouden
Lees meer
Huizenprijs stijgt naar nieuw record van 486.000 euro: aanbod is te klein
Koopwoningen waren in juli 8,6 procent duurder dan een jaar eerder. De gemiddelde verkoopprijs is gestegen naar ruim 486.000 euro. De prijs van een huis komt daarmee nóg dichter bij een half miljoen.
Lees meer
Kloof tussen alleenstaande Jan Modaal en stellen groeit op woningmarkt: singles vrijwel kansloos voor koophuis
De kloof tussen alleenstaanden en tweeverdieners met een modaal inkomen neemt toe op de woningmarkt. Voor een alleenstaande Jan Modaal blijft het extreem lastig om een huis te kopen. Stellen kunnen wel kiezen uit een ruimer woningaanbod, meldt De Hypotheker.
Lees meer

Met ons in gesprek?