Nieuws

Huizenprijzen blijven oplopen

De huizenprijzen zijn in oktober met 0,7% gestegen ten opzichte van een maand eerder, meldt het CBS woensdag. Het is al de vijfde maand op rij dat de prijzen stijgen.

Huizenprijzen blijven oplopen

Door de aanhoudende stijging loopt ook het waardeverlies ten opzichte van een jaar geleden terug. De huizenprijs is nu nog maar 2,3% lager dan een jaar geleden. Voor een woning werd in oktober gemiddeld €424.521 betaald.

Verkopen

Het Kadaster registreerde in oktober 15 705 woningverkopen. Dat is bijna 6% meer dan een jaar eerder. In de eerste tien maanden zijn 147.590 woningen verkocht, ook bijna 6% minder dan in dezelfde periode van 2022.

De prijzen van bestaande koopwoningen bereikten in de financiële crisis in juni 2013 een dieptepunt. Daarna ging het omhoog tot augustus 2022. Het CBS noteerde die maand een gemiddelde koopprijs van liefst €446.263.

Doordat de cijfers van het CBS en Kadaster altijd een maand of drie achterlopen op de koopovereenkomst, werd het effect van de Oekraïneoorlog en de rentestijging pas met vertraging zichtbaar. In december 2022 was de gemiddelde koopprijs al teruggevallen naar €401.436.

Vergeleken met het dal in 2013 waren de prijzen in oktober 2023 nog 92% hoger.

Meer posts

Worsteling met hypotheekrenteaftrek: chaos dreigt door aflopen dertigjaarstermijn
Per 2031 loopt voor het eerst de dertigjaarstermijn voor de hypotheekrenteaftrek af. Daarmee doemen allerlei problemen op, want het is onduidelijk welke huiseigenaren vanaf dan mogen gebruikmaken van dit belastingvoordeel. Oplossingen zijn duur, moeilijk uitvoerbaar of liggen politiek zeer gevoelig.
Lees meer
Groei economie zakt naar 1 procent, IMF adviseert: pak huizenmarkt aan!
De groei van de Nederlandse economie zakt dit jaar naar 1 procent en mogelijk lager. Dat is gelijk aan of iets onder het Europees gemiddelde. Vooral structurele problemen, zoals de vastgelopen huizenmarkt, zitten Nederland dwars, stelt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in een advies.
Lees meer
Heinen over dreigend gat op begroting: 'Dit kabinet gaat de hypotheekrenteaftrek niet versoberen'
Dit kabinet gaat de hypotheekrenteaftrek niet versoberen om de kosten te dekken van een dreigend gat in de begroting van enkele miljarden euro's. Dat zegt Eelco Heinen (VVD) in het wekelijkse gesprek met de minister van Financiën op RTL Z. "Laat ik helder zijn: dit kabinet gaat de hypotheekrenteaftrek niet versoberen."
Lees meer
Minder hypotheekaanvragen in april, vooral starters terughoudender met kopen
De gestegen hypotheekrente heeft vorige maand geleid tot terughoudendheid bij zowel kopers van een huis als niet-kopers (bijvoorbeeld voor een verbouwing). Het aantal hypotheekaanvragen in april lag 11 procent lager dan een jaar eerder, meldt het HDN.
Lees meer

Met ons in gesprek?