Nieuws

Huurprijzen grote steden opnieuw flink gestegen

De huurprijzen van woningen in de vrije sector zijn in het afgelopen kwartaal flink gestegen in de vijf grootste steden van het land. Dat blijkt donderdag uit cijfers van huurplatform Pararius. Amsterdam is koploper met een gemiddelde stijging van 10,9 procent in vergelijking met een jaar eerder. In de hoofdstad betalen nieuwe huurders gemiddeld 25,75 euro per maand voor een vierkante meter.

Huurprijzen grote steden opnieuw flink gestegen

In Den Haag steeg de huurprijs met 5,9 procent, in Rotterdam met 2,3 procent en in Eindhoven betaalden nieuwe huurders 6,7 procent meer. In Utrecht kostte een huurwoning in de vrije sector in het vierde kwartaal van vorig jaar 19,30 euro per vierkante meter per maand. Dat is 1 procent meer dan een jaar geleden.

Volgens Pararius-directeur Jasper de Groot neemt het huuraanbod in grote steden als Amsterdam en Rotterdam in snel tempo af. "Vanuit de markt vernemen we dat veel particuliere verhuurders zich momenteel genoodzaakt voelen om hun huurwoningen te verkopen omdat verhuren straks niet meer rendabel is. Tegelijkertijd neemt de vraag alleen maar toe. Dit leidt ertoe dat de prijzen op stedelijk niveau flink stijgen."

Meer posts

Hypotheekrente daalt al wekenlang zachtjes, vooral bij looptijd van tien jaar
De rente op verschillende hypotheken is langzaamaan gedaald sinds het begin van het jaar. Een lagere rente betekent dat er meer geld overblijft om aan het huis zelf te besteden.
Lees meer
Doorsnee huishouden komt ruim 100.000 euro tekort voor koopwoning
Huishoudens komen gemiddeld meer dan 100.000 euro tekort bij de koop van een woning. Steeds meer mensen kunnen dan ook geen huis kopen. Inmiddels is er een inkomen van bijna twee keer modaal nodig.
Lees meer
Huizenprijzen stijgen naar recordniveau vanwege aanhoudende krapte
De huizenprijzen hebben in januari een recordniveau bereikt. Dat heeft vooral te maken met de aanhoudende krapte op de woningmarkt, het tekort aan nieuwbouwwoningen en de hogere inkomens van huishoudens.
Lees meer
Huizenprijzen stijgen: vooral in deze regio knallen ze omhoog
Het CBS heeft in een nieuwe analyse de prijsontwikkeling van woningen in het vierde kwartaal berekend. Daarbij kwam het Gelderse Winterswijk als koploper uit de bus, met een prijsstijging van liefst 21,6 procent vergeleken met een jaar geleden. De huizenprijzen stijgen over het algemeen sterker in oostelijke gemeenten dan in het westen.
Lees meer

Met ons in gesprek?