Nieuws

Hypotheekrente zet dalende trend in

Goed nieuws voor woningzoekers. De rentekosten over een hypotheekschuld zijn weer gedaald, al voor de derde week op rij. Bovendien lijkt de daling in snelheid toe te nemen.

Hypotheekrente zet dalende trend in

Dat stelt de Hypotheekshop maandagochtend. Over het geheel genomen zijn de gemiddelde vaststaande rentetarieven voor periodes van vijf en tien jaar inmiddels met ongeveer 0,15 tot 0,20 procentpunt gedaald. Wie momenteel een hypotheek van maximaal €405.000 afsluit voor een rentevaste periode van tien jaar, betaalt daarover gemiddeld 4,39% rente, stelt Van Bruggen Adviesgroep. Bij een hogere hypotheek is de gemiddelde rente 4,82%.

De rentetarieven voor lange periodes - van twintig en dertig jaar - zijn met bijna 0,10 procentpunt gedaald. Momenteel is de rente over een hypotheek van maximaal €405.000 met een rentevaste periode van dertig jaar gemiddeld 4,74%, aldus Van Bruggen Adviesgroep. Wie meer dan €405.000 leent, betaalt dertig jaar lang gemiddeld 5,21% rente.

Bijna alle geldverstrekkers die actief zijn in Nederland - veertig in totaal - hebben in de afgelopen anderhalve maand hun rentetarieven aangepast. Alleen voor Allianz, Hypotrust Elan Plus, Philips en Syntrus Achmea is dat al wat langer geleden.

De daling van de hypotheekrente is een gevolg van het uitblijven van renteverhogingen door centrale banken. Bovendien was de inflatie in Amerika minder hoog dan verwacht, wat voor een gunstig effect op de rente op de kapitaalmarkt zorgt.

De hypotheekrente volgt die kapitaalmarkt met enige vertraging. Hierom daalde de rente over hypotheekschulden voor de derde week op rij. De daling van vorige week behoort zelfs tot de top-15 van grootste weekdalingen sinds 2008 en neemt volgens de Hypotheekshop bovendien in snelheid toe.

Meer posts

Koopwoningen opnieuw duurder: bekijk hier de stijging in jouw gemeente
De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in het eerste kwartaal van 2025 in bijna alle gemeenten gestegen ten opzichte van vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De huizenprijzen stegen gemiddeld met 10,9 procent in de eerste drie maanden van het jaar. De stijgende trend, die in de meeste gemeenten zichtbaar is, zette daarmee door.
Lees meer
Gemiddeld 115 reacties op middeldure huurwoning, kans in grote steden zelfs ’vrijwel nihil’
Met name in de grote steden is er een stormloop op de zeldzame middenhuurwoningen die nog worden aangeboden. In steden als Utrecht, Rotterdam en Amsterdam komen er gemiddeld meer dan 400 reacties op. Tegelijk staan deze woningen nog maar zes dagen online.
Lees meer
'Nieuwe' woning op Funda vaak al maanden te koop: 'Het gebeurt stiekem'
Duizenden woningen die als 'nieuw' worden aangeboden op Funda zijn helemaal niet nieuw op de markt. Vorig jaar ging het om bijna 15.000 woningen, vaak zelfs met een lagere vraagprijs. Huizenzoekers weten dat vaak niet. "Het is de grootste aankoop die veel mensen doen. Dan wil je wel het complete plaatje hebben", zegt hoogleraar huisvesting Dirk Brounen.
Lees meer
Steeds meer huizenjagers zoeken hun heil vlak over de Belgische grens
Steeds meer Nederlandse woningzoekenden gaan vlak over de grens met België op zoek naar een huur- of koopwoning. Dat merken meerdere Belgische makelaars, blijkt donderdag uit een rondgang van persbureau ANP. De huizen in het buurland zijn aanzienlijk goedkoper.
Lees meer

Met ons in gesprek?