Nieuws

’Jongeren laten baan liggen door woonproblematiek’

De meeste jongeren willen best verhuizen voor een nieuwe baan, maar dan moeten er in de buurt wel betaalbare woningen beschikbaar zijn. Een onderzoek onder starters geeft aan dat zelfs 25% van hen heeft afgezien van een sollicitatie vanwege de woonproblematiek.

’Jongeren laten baan liggen door woonproblematiek’

Dat blijkt uit een onderzoek van adviesketen Viisi Hypotheken onder ruim duizend Nederlanders tussen de 22 en 35 jaar oud zonder koopwoning. Van hen zegt 57% bereid te zijn om te verhuizen voor een nieuwe baan.

„Door de torenhoge huizenprijzen en een steeds kleiner aanbod koopwoningen raakt voor veel starters de droom van een eigen koopwoning steeds verder uit het zicht”, zegt Hergen Dutrieux, medeoprichter van Viisi Hypotheken. Volgens hem zouden bedrijven met creatieve oplossingen moeten komen, zoals het beschikbaar stellen van bedrijfswoningen of door zich op andere wijze in te spannen voor huisvesting van werknemers.

In het onderzoek is ook starters gevraagd welke hulp van werkgevers zij graag willen zien. Daarbij denkt een meerderheid aan de vergoeding van de kosten van een aankoopmakelaar. Ook wordt de bouw van bedrijfswoningen geopperd, zoals vroeger werd gedaan door Philips.

Het aantal respondenten dat in de komende twaalf maanden hun eerste woning verwacht te kunnen kopen, komt dit kwartaal uit op 20%. Dat is bijna evenveel als drie maanden eerder. „Ondanks alle misère zijn er nog altijd kansen voor starters”, meent Dutrieux: „Uit cijfers van het Kadaster blijkt dat starters in het afgelopen jaar bijna 5% meer bestaande woningen hebben gekocht dan in 2022. Daarnaast ligt hun aandeel in het totale aantal verkopen ruim 10% hoger dan vijf jaar geleden.”

Meer posts

Ook ABN AMRO beperkt mogelijkheden voor aflossingsvrije hypotheek
ABN AMRO gaat de mogelijkheden beperken om een aflossingsvrije hypotheek af te sluiten. Vanaf 1 juni mag met een aflossingsvrije hypotheek maximaal 30 procent van de woningwaarde worden gefinancierd. Rabobank en ASN Bank kondigden recent al vergelijkbare maatregelen aan.
Lees meer
Hypotheekrente stijgt door voortdurende oorlog in Midden-Oosten
De hypotheekrente is afgelopen week gestegen. Verschillende aanbieders, waaronder ABN AMRO en Florius, schroeven de rente komende week verder op, meldt hypotheekadviseur Van Bruggen. Dat heeft te maken met de oorlog in het Midden-Oosten.
Lees meer
Hypotheekrente daalt al wekenlang zachtjes, vooral bij looptijd van tien jaar
De rente op verschillende hypotheken is langzaamaan gedaald sinds het begin van het jaar. Een lagere rente betekent dat er meer geld overblijft om aan het huis zelf te besteden.
Lees meer
Doorsnee huishouden komt ruim 100.000 euro tekort voor koopwoning
Huishoudens komen gemiddeld meer dan 100.000 euro tekort bij de koop van een woning. Steeds meer mensen kunnen dan ook geen huis kopen. Inmiddels is er een inkomen van bijna twee keer modaal nodig.
Lees meer

Met ons in gesprek?