Nieuws

Kwart huiseigenaren heeft spijt van keuzes bij hypotheek

Een kwart van de huiseigenaren met een hypotheek had achteraf liever een andere keuze gemaakt, bijvoorbeeld over de lengte van de rentevastperiode.

Kwart huiseigenaren heeft spijt van keuzes bij hypotheek

Dat blijkt uit een onderzoek van aanbieder Munt Hypotheken onder 1500 Nederlanders. „Van de Nederlanders die expliciet aangeven dat zij de verkeerde beslissing hebben gemaakt, was 65% liever voor een langere rentevasteperiode gegaan. Slechts een derde was voor een kortere periode gegaan”, zegt directeur Menno Luiten.

Volgens Luiten zetten op het ogenblik 6 van de 10 hypotheeksluiters de rente voor tien jaar vast. Voordat de rente zo hard ging stijgen was de meest gekozen rentevaste periode twintig jaar.

Keuze

Luiten meent dat een lange rentevasteperiode nog steeds een goede keuze kan zijn, hoewel rente inmiddels wel drie tot viermaal hoger is vergeleken met 2021. „Wanneer je de afgelopen decennia onder de loep neemt, is de rente nooit stabiel gebleven. Tien jaar rente vastzetten en daarna maar zien hoe de vlag erbij hangt, is achteraf zeker niet altijd de verstandigste keus.”

Luiten zegt van hypotheekadviseurs te vernemen dat veel consumenten al vóór het adviesgesprek een oplossingsrichting in hun hoofd hebben en momenteel dus snel aansturen op een korte rentevasteperiode

Meer posts

Woningmarkt vertoont tekenen van afkoeling’
De woningmarkt vertoont tekenen van ’lichte afkoeling’, stelt Huispedia. Het woningplatform signaleert dat minder vaak boven de vraagprijs wordt geboden. Ook trekken huizen die te koop staan, minder kijkers.
Lees meer
Meer woningen uit omgebouwde kantoorpanden, maar doel is ver uit zicht
Het is vorig jaar gelukt meer kantoorgebouwen om te bouwen tot woningen, blijkt uit cijfers van CBS. Tegelijkertijd werden juist veel minder winkelpanden omgebouwd tot huis. Het zijn vaak jongeren die in deze huizen trekken. Het ministerie van Volkshuisvesting wil dat er jaarlijks vijftienduizend huizen bijkomen door gebouwen aan te passen naar woningen. Maar het aantal loopt al jaren terug. Het laaghangend fruit is al geplukt, zegt een woordvoerder van het ministerie.
Lees meer
Huizenprijzen isoleren alleenstaande starters: 272.000 euro spaargeld nodig
De huizenprijzen in Nederland zijn sinds 2013 bijna verdubbeld en voor alleenstaande starters maakt dat het kopen van een huis nóg moeilijker. Gemiddeld is er naast een maximale hypotheek 272.000 euro spaargeld nodig.
Lees meer
Huizenprijzen stijgen nóg harder dan verwacht: 'Wij waren ook verrast'
De huizenprijzen stijgen nog harder dan verwacht. ABN AMRO heeft de verwachte prijsstijging voor dit jaar nogmaals naar boven bijgesteld. De belangrijkste redenen zijn de inkomensgroei en het tekort aan nieuwe woningen. Voor 2026 wordt wel een afname van de stijging voorspeld.
Lees meer

Met ons in gesprek?