Nieuws

Omwonenden moeten minder klagen over nieuwbouw in hun buurt

Omwonenden die klagen over nieuwbouw in hun buurt, moeten daarover minder klagen. Dat stelt Lana Gerssen, vakgroepvoorzitter Wonen bij de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens haar helpen verergeren klagende burgers de woningcrisis alleen maar.

Omwonenden moeten minder klagen over nieuwbouw in hun buurt

„Elk initiatief lijkt de nek te worden omgedraaid met bezwaren. Er zijn altijd goede redenen te bedenken waarom je tegen nieuwe woningen in je buurt bent. Maar ik vraag burgers rekening te houden met het algemeen belang. Dan kunnen we deze crisis sneller overwinnen”, zegt ze tijdens het bekendmaken van de ontwikkelingen op de huizenmarkt in het derde kwartaal.

Regelgeving

Makelaars zien volgens haar veel schrijnende gevallen onder kopers, zoals jongeren die noodgedwongen bij hun ouders blijven wonen en getrouwde mensen die niet kunnen scheiden en daarom bij hun partner blijven. Ongeveer 400.000 huishoudens zoeken een woning, maar per jaar komen er veel minder woningen bij dan dat. „Het probleem zit niet in de bouw, want met prefab kan je in vier maanden een woning neerzetten. Regelgeving is het probleem.

Uit eerder onderzoek van het Nederlands Dagblad en Binnenlands bestuur bleek ook dat klagende burgers de nieuwbouw van woningen behoorlijk traineren. Eén op de drie nieuwbouwprojecten loopt hierdoor vertraging op, soms wel twee jaar.

Gemeenten

Vier op de vijf gemeenten krijgen met bezwaarmakende burgers te maken. In driekwart van de gevallen verzetten ze zich tegen nieuwbouw vanwege ’aantasting van het uitzicht’.

Meer posts

Nederlanders sluiten meer nieuwe hypotheken af, oudere woningkopers lenen minder dan jongeren
Nederlanders sluiten meer nieuwe hypotheken af, oudere woningkopers lenen minder dan jongeren.
Lees meer
Chaos dreigt bij belastingdienst door renteaftrek hypotheekdata woningbezitters jarenlang niet bijgehouden
Chaos dreigt bij belastingdienst door renteaftrek hypotheekdata woningbezitters jarenlang niet bijgehouden
Lees meer
Huizenprijs stijgt naar nieuw record van 486.000 euro: aanbod is te klein
Koopwoningen waren in juli 8,6 procent duurder dan een jaar eerder. De gemiddelde verkoopprijs is gestegen naar ruim 486.000 euro. De prijs van een huis komt daarmee nóg dichter bij een half miljoen.
Lees meer
Kloof tussen alleenstaande Jan Modaal en stellen groeit op woningmarkt: singles vrijwel kansloos voor koophuis
De kloof tussen alleenstaanden en tweeverdieners met een modaal inkomen neemt toe op de woningmarkt. Voor een alleenstaande Jan Modaal blijft het extreem lastig om een huis te kopen. Stellen kunnen wel kiezen uit een ruimer woningaanbod, meldt De Hypotheker.
Lees meer

Met ons in gesprek?