Nieuws

Huizenprijzen zakken, maar huren stijgen vooral in grote steden stug door

Terwijl de huizenprijzen hard dalen, lopen de huren met name in de grote steden verder op. Nieuwe huurders betaalden in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam in het eerste kwartaal 5% tot ruim 6% meer huur vergeleken met een jaar geleden, meldt Pararius. Het verhuurplatform ziet het aanbod huurwoningen krimpen.

Huizenprijzen zakken, maar huren stijgen vooral in grote steden stug door

„Huurders reageren en masse op vrijgekomen huurwoningen terwijl het totale huuraanbod afneemt”, constateert de marktleider op de verhuurmarkt in zijn kwartaalbericht. Pararius meldt van makelaars uit heel Nederland, maar vooral vanuit de Randstad, te vernemen dat particuliere beleggers afstand doen van hun woningen „uit voorzorg”.

In Eindhoven waren de huurprijzen per vierkante meter in het eerste kwartaal 2,3% hoger, terwijl de huurstijging in Utrecht beperkt bleef tot 1,4%. De huren stegen in drie kwart van de 70 woonplaatsen die Pararius in zijn woonbericht meeneemt. Op de koopwoningmarkt is juist een omgekeerde prijsontwikkeling. Vorig week meldde makelaarsclub NVM een prijsdaling van ruim 8% vergeleken met een jaar geleden.

Directeur Jasper de Groot van Pararius noemt vooral de aanstaande regulering van de middenhuur als reden dat verhuuurders afstand doen van hun panden: „Het aantal beschikbare vrije sector huurwoningen neemt op deze manier drastisch af. Terwijl de vraag naar huurwoningen onverminderd hoog blijft”, aldus de Groot.

Door de beoogde maatregel moet de huur van ongeveer 300.000 vrije sector-huurwoningen omlaag, liet woonminister Hugo de Jonge eerder weten. Veel verhuurders willen dit niet afwachten, terwijl bovendien de belastingdruk dit jaar ook fors is gestegen en banken hogere rentes vragen bij verlenging van hypotheekcontracten. In de Tweede Kamer is bovendien een meerderheid voor afschaffing van de tijdelijke huurcontracten, wat volgens brancheorganisatie Vastgoed Belang ook zal bijdragen aan een daling van het aanbod.

Diemen

De grootste huurstijgingen waren er in Diemen (+19,5%), Gouda (+17,4%), Almelo (+15%), Amersfoort (+11,1%). Omlaag ging het onder andere in Zaandam (-3,6%), Delft (-3%), Hilversum (-2,1%), Lelystad (-1,9%) en Nijmegen (-1,2%).

Gemiddeld steeg de huurprijs van kale huurwoningen in de vrije sector steeg in het eerste kwartaal met 2,5%. Nieuwe huurders betaalden gemiddeld €14,66 per vierkante meter per maand. De vierkantemeterprijs van gemeubileerde woningen steeg voor nieuwe huurders 1,3% naar €20,07. Gestoffeerde woningen daalden wel in prijs. Huurders betaalden hiervoor 4,2% minder.

Statistieken en advertenties bekijken

Bericht promoten

Alle reacties:

1Timmers Vastgoed en Financiele Diensten


Meer posts

Ook ABN AMRO beperkt mogelijkheden voor aflossingsvrije hypotheek
ABN AMRO gaat de mogelijkheden beperken om een aflossingsvrije hypotheek af te sluiten. Vanaf 1 juni mag met een aflossingsvrije hypotheek maximaal 30 procent van de woningwaarde worden gefinancierd. Rabobank en ASN Bank kondigden recent al vergelijkbare maatregelen aan.
Lees meer
Hypotheekrente stijgt door voortdurende oorlog in Midden-Oosten
De hypotheekrente is afgelopen week gestegen. Verschillende aanbieders, waaronder ABN AMRO en Florius, schroeven de rente komende week verder op, meldt hypotheekadviseur Van Bruggen. Dat heeft te maken met de oorlog in het Midden-Oosten.
Lees meer
Hypotheekrente daalt al wekenlang zachtjes, vooral bij looptijd van tien jaar
De rente op verschillende hypotheken is langzaamaan gedaald sinds het begin van het jaar. Een lagere rente betekent dat er meer geld overblijft om aan het huis zelf te besteden.
Lees meer
Doorsnee huishouden komt ruim 100.000 euro tekort voor koopwoning
Huishoudens komen gemiddeld meer dan 100.000 euro tekort bij de koop van een woning. Steeds meer mensen kunnen dan ook geen huis kopen. Inmiddels is er een inkomen van bijna twee keer modaal nodig.
Lees meer

Met ons in gesprek?