Nieuws

Prijzen koopwoningen stijgen het hardst in provincie en de stad Utrecht

In het derde kwartaal van 2024 was de prijsstijging van bestaande koopwoningen opnieuw het grootst in de provincie Utrecht. Daarnaast had de stad Utrecht van de vier grootste steden de grootste prijsstijging. Dat blijkt uit de Prijsindex Bestaande Koopwoningen (PBK) in Nederland van het CBS en het Kadaster.

Prijzen koopwoningen stijgen het hardst in provincie en de stad Utrecht

In Utrecht blijven de prijzen het hardst omhoog gaan van alle provincies. Huizen waren er in het derde kwartaal 14,4% duurder dan een jaar geleden. In Zeeland was de prijsstijging met 6,9% het kleinst.

Gemiddeld waren koopwoningen in Nederland in het derde kwartaal 11,1% duurder dan een jaar eerder, meldt het CBS dinsdag. Vergeleken met het vorige kwartaal was er een groei van 3,7%.

De stad Utrecht was de grootste stijger bij de vier grote steden. Koopwoningen waren er afgelopen kwartaal 18,4% duurder dan een jaar geleden. Amsterdam bleef daarbij achter met een prijsgroei van 10,1%, terwijl in Rotterdam de prijzen 8,9% hoger lagen.

In het derde kwartaal wisselden 54.147 woningen van eigenaar. Dat is 15,3% meer dan een jaar eerder.

Net als in de twee voorgaande kwartalen was in het derde kwartaal de stijging van het aantal woningtransacties veruit het grootst bij appartementen (26,6%). Bij tussenwoningen was de stijging met 7,3% het kleinst. Wat de prijzen betreft is het beeld anders. De prijsstijging was, met 12,8%, het grootst bij de tussenwoningen en met 8,1% het kleinst bij de vrijstaande woningen.

Twee weken geleden kwam makelaarsorganisatie NVM ook met cijfers over het derde kwartaal op basis van actuele transacties van eigen leden. De makelaars signaleerden een prijsstijging van 12,3%. Het CBS baseert zich op gegevens van het Kadaster die zo’n drie maanden achterlopen op de cijfers van de makelaars. Bovendien telt het CBS alle verkopen en hanteert het een andere rekenmethode.

Meer posts

Wonen op het water is niet goedkoop: woonboot is duurder dan huis
Woonboten lijken gemiddeld goedkoper dan gewone huizen, maar dat komt vooral doordat ze vaak een stuk kleiner zijn dan een reguliere woning. Per vierkante meter betaal je voor een woonboot juist ruim 20 procent meer. Vorig jaar werden 235 woonboten verkocht via makelaars, blijkt uit cijfers van NVM-datadochter Brainbay. De gemiddelde woonboot kostte 466.000 euro. Voor een reguliere woning werd gemiddeld 494.000 euro betaald.
Lees meer
Kabinet wil 100.000 woningen bouwen, maar regels zitten investeerders in de weg
Het kabinet wil elk jaar 100.000 woningen bouwen, maar volgens partijen uit de woningbouw gaat dat met het huidige beleid niet lukken. Beleggers en verhuurders investeren steeds minder in woningen, terwijl de kosten en risico's oplopen.
Lees meer
Afname huuraanbod dwingt jongeren persoonlijke keuzes uit te stellen
Afname huuraanbod dwingt jongeren persoonlijke keuzes uit te stellen
Lees meer
Experts hekelen verkoop huurwoningen: 'Overheid heeft huursector uitgerookt'
De vrees van experts is twee jaar na de invoering van de Wet betaalbare huur uitgekomen: verhuurders verkopen massaal hun woningen. Lezers vroegen zich af of er voor hen echt geen winst meer te behalen valt. "De huursector is uitgerookt."
Lees meer

Met ons in gesprek?